Fjell › Myanmar

Fjell i Myanmar

20 mountains in Myanmar, ranked by height, prominence or the snow expected in the next 3 days, with the weather expected at each summit. Each page opens the forecast at the summit, with a day-by-day forecast, nearby mountains and ski areas.

Ranges in Myanmar

All mountains

Ranger etter
#FjellHøydePrimærfaktorSnøneste 3 dagerSnø7 dagerTopptemp.neste 3 dagerNullgradersgrenseneste 3 dagerVindsterkest, 3 dager
1Hkakabo RaziHimalayas6 cm snow in 3 days · freezing level 3 000–4 900 m · −19° to −6° · wind 10 km/h5 881 m904 m6 cm11 cm−19° til −6°3 000–4 900 m10 km/h
2Naga HillsPatkai1 cm snow in 3 days · freezing level 3 050–5 100 m · −5° to 8° · wind 7 km/h3 827 m–1 cm1 cm−5° til 8°3 050–5 100 m7 km/h
3Mount SaramatiPatkai1 cm snow in 3 days · freezing level 3 350–5 000 m · −3° to 8° · wind 6 km/h3 826 m2 885 m1 cm4 cm−3° til 8°3 350–5 000 m6 km/h
4Hkaru BumJiangxinpo10 cm snow in 3 days · freezing level 3 050–5 250 m · −4° to 11° · wind 5 km/h3 657 m–10 cm20 cm−4° til 11°3 050–5 250 m5 km/h
5Bumhpa BumKumon Bum Mountains14 cm snow in 3 days · freezing level 3 200–5 050 m · −2° to 11° · wind 7 km/h3 411 m1 636 m14 cm21 cm−2° til 11°3 200–5 050 m7 km/h
6Mol LenNo snow in 3 days · freezing level 3 350–4 950 m · 2° to 12° · wind 5 km/h3 088 m1 737 m002° til 12°3 350–4 950 m5 km/h
7Nat Ma TaungChin Hills<1 cm snow in 3 days · freezing level 3 650–4 500 m · 4° to 9° · wind 7 km/h3 070 m2 148 m<1 cm<1 cm4° til 9°3 650–4 500 m7 km/h
8Chin HillsArakan Mountains<1 cm snow in 3 days · freezing level 3 400–4 950 m · 2° to 12° · wind 7 km/h3 053 m–<1 cm1 cm2° til 12°3 400–4 950 m7 km/h
9Kennedy PeakChin HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 550–4 950 m · 6° to 15° · wind 6 km/h2 703 m1 509 m006° til 15°3 550–4 950 m6 km/h
10Sangpang BumNo snow in 3 days · freezing level 3 350–4 950 m · 4° to 15° · wind 8 km/h2 692 m1 655 m004° til 15°3 350–4 950 m8 km/h
11Loi LengShan HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 350–4 500 m · 5° to 12° · wind 7 km/h2 651 m1 823 m005° til 12°3 350–4 500 m7 km/h
12Möng Ling ShanShan HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 350–4 650 m · 5° to 13° · wind 6 km/h2 641 m1 625 m0<1 cm5° til 13°3 350–4 650 m6 km/h
13NattaungKaren HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 750–4 800 m · 7° to 14° · wind 12 km/h2 623 m1 726 m007° til 14°3 750–4 800 m12 km/h
14Loi PangnaoDaen Lao RangeNo snow in 3 days · freezing level 3 300–4 600 m · 5° to 13° · wind 11 km/h2 563 m1 596 m005° til 13°3 300–4 600 m11 km/h
15Mela TaungDawna RangeNo snow in 3 days · freezing level 3 450–4 900 m · 9° to 18° · wind 14 km/h2 080 m1 707 m009° til 18°3 450–4 900 m14 km/h
16Myinmoletkat TaungTenasserim HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 650–4 900 m · 10° to 18° · wind 20 km/h2 072 m1 857 m0010° til 18°3 650–4 900 m20 km/h
17Mawhpung BumNo snow in 3 days · freezing level 3 100–4 900 m · 8° to 20° · wind 8 km/h1 874 m1 562 m008° til 20°3 100–4 900 m8 km/h
18Popa HillPegu RangeNo snow in 3 days · freezing level 3 450–4 550 m · 12° to 20° · wind 9 km/h1 518 m1 150 m0012° til 20°3 450–4 550 m9 km/h
19Mount ZwegabinTenasserim HillsNo snow in 3 days · freezing level 3 600–5 000 m · 19° to 28° · wind 22 km/h722 m–0019° til 28°3 600–5 000 m22 km/h

‹ All mountains · Worldwide ranking

Vær: prognosen for hver topp oppdateres omtrent én gang om dagen (sist for 10 timer siden). Meldt snøfall, temperatur og nullgradersgrense på hver topp fra områdets generelle modell, med 10 cm snø per 10 mm vann; vinden er modellens vind for stedet, og ekte vind på toppen er ofte sterkere. Primærfaktor: hvor høyt en topp rager over det laveste skaret som forbinder den med høyere terreng. Fjell, høyder, primærfaktor og fjellkjeder: Wikidata (CC0). Prognoser: Open-Meteo (CC BY 4.0).