Muntanyes › Bohemian Massif › Ore Mountains
Muntanyes de la serralada Ore Mountains
24 mountains in the Ore Mountains (Czech Republic, Germany). The highest is Klínovec at 1.244 m. Ranked by height, prominence or the snow expected in the next 3 days, with the weather expected at each summit.
All mountains
| # | Muntanya | Altitud | Prominence | Neunext 3 days |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KlínovecOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 450–1.550 m · −5° to 2° · wind 18 km/h | 1.244 m | 748 m | 0 |
| 2 | FichtelbergOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 450–1.550 m · −5° to 2° · wind 18 km/h | 1.215 m | 135 m | 0 |
| 3 | Božídarský ŠpičákOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 450–1.550 m · −4° to 3° · wind 18 km/h | 1.116 m | 108 m | 0 |
| 4 | MeluzínaOre Mountains · Czech Republic2 cm snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −4° to 4° · wind 18 km/h | 1.094 m | – | 2 cm |
| 5 | Blatenský vrchOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 650–1.600 m · −3° to 4° · wind 17 km/h | 1.043 m | – | 0 |
| 6 | PlešivecOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 450–1.550 m · −4° to 3° · wind 18 km/h | 1.029 m | – | 0 |
| 7 | Jelení horaOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 300–1.100 m · −5° to 1° · wind 12 km/h | 993 m | 176 m | 0 |
| 8 | Tisovský vrchOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 650–1.600 m · −2° to 4° · wind 17 km/h | 977 m | – | 0 |
| 9 | SchneehübelOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 550–2.050 m · −3° to 7° · wind 16 km/h | 974 m | – | 0 |
| 10 | Velký ŠpičákOre Mountains · Czech Republic2 cm snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −4° to 5° · wind 18 km/h | 965 m | – | 2 cm |
| 11 | AschbergOre Mountains · Czech Republic1 cm snow in 3 days · freezing level 550–2.050 m · −3° to 7° · wind 15 km/h | 936 m | – | 1 cm |
| 12 | Medvědí skálaOre Mountains · Czech Republic2 cm snow in 3 days · freezing level 100–850 m · −6° to 0° · wind 4 km/h | 923 m | 135 m | 2 cm |
| 13 | MědníkOre Mountains · Czech Republic2 cm snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −3° to 5° · wind 18 km/h | 910 m | – | 2 cm |
| 14 | KahlebergOre Mountains · Germany3 cm snow in 3 days · freezing level 150–1.250 m · −5° to 2° · wind 12 km/h | 905 m | – | 3 cm |
| 15 | BärensteinOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −3° to 6° · wind 18 km/h | 898 m | – | 0 |
| 16 | SchneckensteinWestern Ore Mountains · Germany1 cm snow in 3 days · freezing level 550–2.050 m · −2° to 8° · wind 15 km/h | 883 m | – | 1 cm |
| 17 | BouřňákOre Mountains · Czech RepublicNo snow in 3 days · freezing level 200–1.150 m · −4° to 2° · wind 13 km/h | 869 m | – | 0 |
| 18 | PöhlbergOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −3° to 6° · wind 18 km/h | 831 m | – | 0 |
| 19 | GeisingbergOre Mountains · Germany3 cm snow in 3 days · freezing level 150–1.250 m · −4° to 3° · wind 12 km/h | 824 m | – | 3 cm |
| 20 | Komáří hůrkaOre Mountains · Czech Republic3 cm snow in 3 days · freezing level 150–1.250 m · −4° to 3° · wind 12 km/h | 808 m | – | 3 cm |
| 21 | ScheibenbergOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 400–1.750 m · −3° to 6° · wind 18 km/h | 807 m | – | 0 |
| 22 | KohlhaukuppeOre Mountains · Germany3 cm snow in 3 days · freezing level 150–1.250 m · −4° to 3° · wind 12 km/h | 786 m | – | 3 cm |
| 23 | MorgensternhöheOre Mountains · GermanyNo snow in 3 days · freezing level 300–1.650 m · −3° to 6° · wind 20 km/h | 771 m | – | 0 |
| 24 | GreifensteineOre Mountains · Germany<1 cm snow in 3 days · freezing level 200–1.950 m · −4° to 8° · wind 12 km/h | 732 m | – | <1 cm |
‹ All mountains · Worldwide ranking
Temps: la previsió de cada cim s'actualitza aproximadament un cop al dia (darrera actualització fa 22 hores). Nevada, temperatura i cota de congelació previstes a cada cim segons el model general de la zona, amb 10 cm de neu per cada 10 mm d'aigua; el vent és el del model per a aquell punt, i el vent real al cim sovint és més fort. Prominència: quant s'eleva un cim per sobre del coll més baix que l'uneix a un terreny més alt. Muntanyes, altituds, prominència i serralades: Wikidata (CC0). Previsions: Open-Meteo (CC BY 4.0).